تلفن سایت

لزوم استفاده از مجریان متخصص و ماهر در ساخت‌وسازها

تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

لزوم استفاده از مجریان متخصص و ماهر در ساخت‌وسازها

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه فرآیند درستی در زمینه فعالیت مجریان متخصص وجود ندارد، بر لزوم استفاده از مجریان متخصص و ماهر در ساخت‌وسازها تاکید کرد. 

جواد کریمیان اقبال با تاکید بر اهمیت مجریان ماهر در افزایش کیفیت ساخت‌وساز گفت: چنانچه بتوان مجریان ساختمانی متخصصی تربیت کرد بسیاری از مشکلات امروز ساخت و ساز برطرف خواهد شد.

او افزود: افزایش کیفیت ساخت و ساز و انجام این کار توسط متخصصان از جمله مزایای استفاده از مجریان متخصص است، چراکه با این کار دست کسانی که در ساخت و ساز تخصصی ندارند کوتاه می‌شود و همچنین بسیاری از مهندسان ساخت‌و‌ساز که در حرفه‌های دیگر مشغول به کار هستند به شغل اصلی خود باز می‌گردند.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به نبود فرآیندی درست در زمینه فعالیت مجریان متخصص اظهار کرد: ساختار سازمان مهندسی در شکل‌دهی به مجموعه‌ای که این افراد بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در جای خود به کار گرفته شوند درست نیست و دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی برای نظارت ساختمان به کار گرفته می‌شوند، در صورتی که پیش از نظارت باید چند سالی در زمینه اجرایی مهارت کسب کرده باشند و بعد آن بر ساخت‌وساز نظارت کنند.

کریمیان اقبال تصریح کرد : درغیر این صورت نظارت‌هایی که بر ساخت و ساز‌ها صورت می‌گیرد سوری می‌شود و مشکلات اجرایی به وجود می‌آید و کسانی در کار اجرا به فعالیت می‌پردازند که تجربی کار را یاد گرفته‌اند و تحصیلات دانشگاهی در این خصوص ندارند.

او اظهار کرد: در این راستا با سازمان نظام مهندسی تعاملاتی صورت گرفته است تا شرکت‌هایی ایجاد شود که صلاحیت افراد در آن به تایید رسیده باشد و به این ترتیب مشکلاتی مانند برگه فروشی مهندسان که بسیار رایج بوده است، کاهش یابد.

کریمیان اقبال خاطرنشان کرد: در صورت اجرای این فرآیند نظارت‌ها در کل بهتر صورت می‌گیرد و کنترل کیفیت ساخت‌وسازها نیز از سوی سازمان نظام مهندسی به درستی انجام و کار توسط شرکت‌های دارای صلاحیت انجام می‌شود. 

 

نظر بدهید:

پایتخت ایران چه شهری است؟
telegram
طراحی سایت با طراحی سایت توسط آتی سایت