تلفن سایت

رهن و اجاره امروز در تهران

تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۳در ماه جاری، طبق اطلاعات سامانه بازار املاک ایران یک واحد مسکونی 102 متری 3 سال ساخت در منطقه شهران در بازار اجاره با ارزش 120 میلیون تومان رهن به متقاضی تحویل داده شده است، اما این رقم به نقل از کارشناسان سایت املاک «ایران فایل» بالاتر از ارزش واقعی منطقه تعیین شده است؛ چراکه واحدی نوساز به متراژ 105 متر مربع در همین محله از سوی مالک 95 میلیون تومان به بازار رهن و اجاره پیشنهاد شده است.
البته ناگفته نماند که 95 میلیون تومان هم با رنگ قرمز (گران‌قیمت) مشخص شده است. نرخ ارزنده این واحد به عنوان رهن و اجاره، 26 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و 624 هزار تومان اجاره ماهانه برآورد شده است.
از طرف دیگر مالکی واحد نوساز خود را به متراژ 62 متر مربع، 70 میلیون تومان رهن داده است و اما واحد مشابه آن‌که یک سال ساخت است با مبلغ 60 میلیون تومان رهن به بازار اجاره معرفی شده است. سایت املاک ایران فایل ودیعه مناسب این متراژ واحد مسکونی در منطقه پونک را 16 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و 48 هزار تومان اجاره ماهانه اعلام کرده است.
همچنین در خیابان پیروزی 62 میلیون تومان به‌عنوان رهن کامل واحدی 78 متری 4 سال ساخت در نظر گرفته شده است که هفته گذشته به مستاجر عرضه شده است، اما کارشناسان بازار مسکن این رقم را گران اظهار می‌کنند؛ زیرا آنها 17 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و 37 هزار تومان اجاره ماهانه یا 50 میلیون تومان رهن کامل را برای اجاره بهای این واحد عنوان می‌کنند. در حال حاضر اجاره بهای منصفانه یک واحد مسکونی 51 متری نوساز در خیابان خواجه نصیر 12 میلیون تومان ودیعه و 773 هزار تومان اجاره ماهانه است.
اما مشابه این واحد در همین خیابان 44 میلیون تومان به متقاضی عرضه شده بود. برخی از فایل‌های اجاره در سایت سامانه بازار املاک ایران (سامانه‌ای که قیمت‌ها و اجاره‌بهای قطعی مربوط به آپارتمان‌های معامله شده را منتشر می‌کند)، همان‌طور که اشاره شد بالاتر از ارزش به متقاضی عرضه شده است. این مساله نشان می‌دهد که هنوز در بازار رهن و اجاره مسکن همچنان عده‌ای از متقاضیان از نرخ‌های حقیقی اطلاع کافی ندارند. بنابراین، لازم است متعاملین مسکن پیش از انجام معامله، نسبت به قیمت‌های واقعی محله مورد نظر تحقیق و جست‌وجوی کافی انجام دهند.

 منبع خبر : دنیای اقتصاد


نظر بدهید:

مرقد مطهر امام رضا (ع) در کدام شهر است؟
telegram
طراحی سایت با طراحی سایت توسط آتی سایت