تلفن سایت

قیمت اجاره بها امروز در پایتخت

تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۳

کاهش اجاره‌بها در آستانه فصل زمستان قابل پیش‌بینی است. این کاهش از مهرماه آغاز می‌شود و در فصل زمستان نرخ اجاره‌بها به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد. بهترین فصل برای جویندگان خانه‌های اجاره‌ای ارزان‌قیمت فصل زمستان است. هرچند یکی از فعالان بازار اجاره در مرکز تهران می‌گوید: اجاره‌بها در این مدت تغییر چندانی نداشته است و تقریبا بازار با ثباتی را درفصل پاییز 93 پشت سر گذاشته‌ایم.
به اعتقاد وی در ماه‌های باقیمانده از سال93 حجم معاملات چه در حوزه خرید و فروش و چه در حوزه اجاره در مقایسه با مدت مشابه سال 92 با افزایش نسبي همراه خواهد بود.
این فعال بازار اجاره با تاکید بر ثبات قیمت‌ها همزمان با افزایش تعداد معاملات در پاییز می‌گوید: از ابتدای سال 93 تا انتهای مهرماه، بیشترین نقل و انتقالات اجاره در شهر تهران، در ماه تیر صورت گرفته است.
در تیرماه امسال 21 هزار و 290 فقره اجاره‌نامه در بنگاه‌های املاک شهر تهران تنظیم شده و در شهریور ماه نیز به عنوان دومین ماه پرمعامله در بازار اجاره، تعداد 19 هزار و 970 اجاره‌نامه در بنگاه‌ها برای اجاره‌نشین‌ها صادر شده است.
تعداد معاملات مسکن در مقایسه با پارسال در تهران و در کل کشور افزایش داشته است، هر چند هنوز بازار و معاملات مسکن در حالت رکود قرار دارد، اما خیز خروج از رکود در معاملات دیده می‌شود. اظهارات این فعال بازار اجاره با آمارهای رسمی نیز همخوانی دارد. حسام عقبایی رئیس اتحادیه املاک تهران  هم با اشاره به اینکه در مهرماه 93، در مجموع 14 هزار و 216 قرارداد اجاره در تهران منعقد شده است، می‌گوید: در شهریور امسال در کل کشور مجموعا 72 هزار و 960 قرارداد اجاره منعقد شده است که این میزان در تیرماه، 79 هزار و 492 قرارداد و در مهرماه 50 هزار و 470 قرارداد بوده است.
وی ادامه می‌دهد: در حال حاضر شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره هستیم و در اغلب موارد می‌بینیم که مالکان در قیمت‌های پیشنهادی خود تخفیف‌هایی هم اعمال می‌کنند.
وي با اشاره به کاهش تعداد قراردادهای اجاره در مهرماه 93 نسبت به مدت مشابه سال قبل، در تهران می‌گوید: حجم قراردادهای اجاره در مهرماه 92، معادل 14 هزار و 577 قرارداد بوده است که امسال به 14 هزار و 216 قرارداد کاهش یافته است. البته کاهش قراردادهای اجاره به معنای کاهش مستاجران و افزایش قدرت خرید نمی‌تواند باشد، بلکه می‌تواند این پیام را به همراه داشته باشد که اغلب مستاجران امسال قراردادهای خود را تمدید کرده یا زودتر از مهرماه اقدام به جابه‌جایی کرده‌اند.
با توجه به کاهش حجم معاملات و پابرجا بودن رکود حاکم بر بازار مسکن تا پایان سال، افزایش قیمتی را نیز نمی‌توان برای مسکن  پیش‌بینی کرد.

 

نظر بدهید:

مرقد مطهر امام رضا (ع) در کدام شهر است؟
telegram
طراحی سایت با طراحی سایت توسط آتی سایت