تلفن سایت

حمایت یک طرفه از بافت فرسوده

تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۳

حمایت یک طرفه از بافت فرسوده

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران تاکنون بابت تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده 410 میلیارد تومان به شهروندان تخفیف داده است، گفت: این در حالی است که دولت نه تنها بدهی خود را در این باره به شهرداری پرداخت نکرده بلکه از 7 ماه گذشته هیچ گونه وامی به بافت فرسوده پرداخت نشده است.
عبادالله فتح اللهی، مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار کرد: تاکنون از طرف دولت هیچ رقم و مبلغی در این زمینه تخصیص داده نشده و حتی پس از گذشت 7 ماه از سال هیچ‌گونه تسهیلات بانکی به متقاضیان نوسازی تعلق نگرفته است.
او با اعلام اینکه دنبال این نیستیم که بدهی دولت به شهرداری بیاید، گفت: حتی پیشنهاد ما به شورای اسلامی شهر تهران این بوده که بدهی دولت در حسابی جداگانه به عنوان تعدیل سود نرخ بانکی شهروندان واریز شود. مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه ساخت‌و‌ساز مسکن تابع مولفه‌های اقتصادی در کشور است، گفت: امسال ساخت‌و‌ساز در رکود بوده و کل پروانه‌های صادره در تهران با افت 48 درصدی مواجه بوده است. او اضافه کرد: معتقدم چنانچه دولت نسبت به پرداخت وام‌های نوسازی به متقاضیان اقدام کند، قطعا شاهد جهشی در ساخت‌و‌ساز در بافت‌های فرسوده در نیمه دوم سال خواهیم بود. او همچنین از تدوین بسته‌های جدید تسهیلات تشویقی در سازمان نوسازی خبر داد و اظهار کرد: این بسته با تایید شهردار و تصویب شورای اسلامی شهر تهران به مردم ارائه خواهد شد و تلاش می‌شود در تدوین آن موضوع ریزدانگی در بافت‌های فرسوده محور توجه قرار گیرد.


نظر بدهید:

پایتخت ایران چه شهری است؟
telegram
طراحی سایت با طراحی سایت توسط آتی سایت